sd main logo
مترجم چینی در چین شهر گوانگجو با وسیله نقلیه
فهرست سایت

خبرهای مهم چین

23 Feb 2020

یک دختر بچه سه ماهه که کوچکترین مبتلاء به کروناویروس جدید در چین بود، چندی پیش از بیمارستان شهر هانگ جوئو استان جه جیانگ چین مرخص شد. طی مدت درمان، پرستاران بیمارستان به صورت موقت نقش مادر را برای او ایفاء کردند و به او شیر می دادند و از او مراقبت می کردند.
23 Feb 2020

کاربرد طب سنتی چینی در مبارزه با کرونا

کاربرد طب سنتی چینی در مبارزه با کرونا
در جریان مبارزه با کروناویروس، طب سنتی چین نقش مهمی ایفاء کرده است. طبق آمار منتشر شده از اداره ملی مدیریت طب سنتی چین، تا کنون بیش از 60 هزار مورد ابتلا به کروناویروس جدید از طب سنتی چین استفاده کرده اند که نتایج بالینی نهادهای ذیربط نشان می دهد مشارکت طب سنتی چین در پیشگیری و مهار کروناویروس به پیشرفته مرحله ای دست یافته و عمق و وسعت مشارکت آن در درمان بیماران رو به افزایش بوده است و استفاده توام از طب چینی و غربی در درمان بیماری کروناویروس جدید به نتایج موثری رسیده است.
در کنفرانس مطبوعاتی اخیر دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین عنوان شد که طب چینی در جلوگیری از تبدیل موارد مبتلاء به بیماری در وضعیت خفیف به وضعیت سنگین نقش مؤثری ایفا کرده است.
21 Feb 2020

شرکت هواوی: 91 قرارداد مربوط به تکنولوژی نسل 5 را منعقد کرده ایم

شرکت هواوی 20 فوریه (یکم اسفند) اعلام کرد، این شرکت 91 قرارداد به کارگیری تجاری تکنولوژِی مخابراتی 5 جی (تکنولوژی مخابراتی نسل 5) را با مشتریان سراسر جهان که بیش از نیمی از آن ها مشتریان اروپایی هستند، منعقد کرده است.

شرکت هواوی همین روز در نشستی خبری، محصولات و راه‌حل‌های جدید خود متکی بر تکنولوژی 5 جی را اعلام کرد. دینگ یون، معاون اپراتورهای هیات مدیره این شرکت خبر داد، تاکنون 91 قرارداد مربوط به به کارگیری تجاری تکنولوژِی 5 جی را با مشتریان سراسر جهان از جمله 47 مشتری اروپایی منعقد کرده است. او همچنین خبر داد، بیش از 600 هزار ماژول 5G Massive MIMO AAU از این شرکت به مشتریان تحویل داده شده است.

دینگ با اشاره به این که در عصر تکنولوژی 4 جی، اپراتورها خدمات نه چندان متفاوت با همدیگر را ارایه می دهند اما در عصر 5 جی، آن ها می توانند با ارایه خدمات متمایزتر از همدیگر و ایجاد روش های بیشتر احتساب هزینه از جمله احتساب برحسب دیتا، تاخیر انتقال سیگنال، پهنای باند و نوع اتصال، استفاده از «واحد پول 5 جی» را به امری امکان پذیر تبدیل کنند. دینگ تاکید کرد، زمان کنونی مقطع حساس تعبیر و تعریف مد بازرگانی در عصر 5 جی است.

شرکت هواوی در این نشست خبری همچنین محصولات جدید خود که نوعی کوله پشتی مجهز به ماژول 5 جی مخصوص لایو شو است را رونمایی کرد.

علاوه بر اعلام محصولات و راه‌حل‌های جدید مربوط به تکنولوژی 5 جی، شرکت هواوی در نشست فوق همچنین برنامه ای به منظور حمایت از نوآوری فنی همکاران خود در زمینه تکنولوژی 5 جی را اعلام کرد که طبق آن، هواوی ظرف 5 سال، 20 میلیون دلار برای حمایت از همکاران خود در به کارگیری تکنولوژی 5 جی، اختصاص خواهد داد.
21 Feb 2020

هشت کار چین که آمریکا نمی تواند انجام دهد

هشت کار چین که آمریکا نمی تواند انجام دهد

در روزهای اخیر در حالی که مردم چین با سختکوشی به مبارزه با کروناویروس جدید برخاسته و به دستاوردهای شگفتی رسیده اند، سیاستبازان آمریکایی از جمله وزیر خارجه و وزیر بازرگانی آمریکا در سیاهنمایی تلاشهای چین در پیشگیری و مهار این بیماری از یکدیگر سبقت می گیرند و با حمله به نظام سیاسی چین، کشور را به محدود کردن آزادی بیان متهم می سازند که سخنان آنها بیشتر نفرت جهانیان را بر می انگیزد. 

لین سونگ تیان سفیر چین در آفریقای جنوبی در نشستی خبری کارها و موفقیت چین در 8 زمینه را شرح داد که عبارتند از اقدام مردم چین تحت رهبری سران کشور و حزب کمونیست به مقابله و پیشگیری سریع، ساخت دو بیمارستان ظرف حدود 10 روز و برپا کردن 15 بیمارستان صحرایی موقت در وو هان، قرنطینه داوطلبانه مردم چین در خانه های خود، بسیج تیمهای پزشکی امدادرسان سراسر کشور و انتقال محموله های کمکی به وو هان و استان هو بی، کمک هدفمند استانهای دیگر به شهرهای هو بی، راه اندازی سازوکار ائتلافی پیشگیری از ویروس، رها کردن بیش از 800 میلیون نفر از فقر و پایبندی همیشگی بر راه توسعه صلح آمیز. 

در شرایط مشابه اگر چنین بیماری واگیرداری در امریکا همه گیر شود، این کشور چه کارهایی می تواند بکند؟ 

برای نمونه، در سال 2009، آنفلوآنزای اچ 1 ان 1 در آمریکا شیوع یافت. دولت آمریکا ابتدا ادعا کرد که لزومی به هشدار در این باره نیست. اما پس از 6 ماه شیوع بیماری، سرانجام وضعیت اضطراری اعلام کرد. این باعث شد آنفلوآنزای اچ 1 ان 1 به 214 کشور جهان سرایت کرد، 60 میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا و حدود 300 هزار نفر، فقط طبق آمار رسمی کشته شدند. 

در حال حاضر نیز آنفلوآنزای بی در آمریکا شایع است. بر اساس گزارشهای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، تا کنون دستکم 22 میلیون نفر در آمریکا به این بیماری مبتلاء و 12 هزار نفر از آن کشته شده اند. 

برخی سیاستبازان آمریکایی با چشم بستن بر مسایل خود، تلاشها و خدمات چین برای مقابله با کروناویروس جدید را به باد انتقاد می گیرند که برای مردم آمریکا غم انگیز و نشانه ای از ضعف و ایرادی بزرگ در نظام آمریکا است.

20 Feb 2020

سازمان بین المللی اژدهای سرخ، گروه طرفداران کونگ فو چینی در ایران، چین را تشویق می کند: «وو هان قوی باش! چین قوی باش!»
20 Feb 2020

نماینده سازمان بهداشت جهانی در چین، دستورالعمل های تازه صادر شده در چین در مورد حمایت از سلامت زنان و کودکان در هنگام همه گیری COVID19 را برای مدیریت شیوع بسیار مهم می داند "زیرا بدون آن، پاسخ کامل نخواهد بود. 
19 Feb 2020

سامانه سی تی اسکن بیمارستان صحرایی موقت شهر وو هان برای کاهش نرخ آلودگی پزشکان و پرستاران به ویروس کروناویروس، ضمن انجام عمل اسکن، چیدمانی متفاوت با سامانه عادی این دستگاه دارد و طوری نصب شده است که پزشک کاربر و فرد مورد معاینه با شیشه ای از یکدیگر جدا و در دو اتاقک مجزا از هم قرار دارند. بعلاوه، این سامانه سی تی اسکن مجهز به شبکه هوشمند و نسل 5 است و پس از شکلگیری عکس قفسه سینه، پزشکان می توانند آن را به سرعت از راه دور ملاحظه و قرائت کنند. این سامانه قادر به یک عکسبرداری در هر 2 دقیقه یا به عبارتی 200 تا 300 عکسبرداری در روز است.
19 Feb 2020

سازمان جهانی بهداشت: تدابیر چین برای جلوگیری از سرایت کووید19 مؤثر بوده است 

روز سه شنبه 29 بهمن (18 فوریه)، مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو سوئیس میزبان یک نشست خبری درباره شیوع کووید19 بود.  

نماینده سازمان جهانی بهداشت در این نشست گفت که نظام بهداشت و درمان چین با به کار گرفتن تمام توان خود برای درمان بیماران توانسته نسبت مرگ و میر را کاهش دهد و تدابیر چین به طور مؤثر از شیوع این ویروس در سراسر جهان جلوگیری کرده است. 


مایکل رایِن، مسوول امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت جهانی در این مورد گفت: استفاده از تجربیات استان هو بِی و شهر ووهان برای مقابله با کووید 19 در مناطق دیگر باعث شده کار مراقبت و درمان بیماران با سرعت بیشتر انجام شود. چین با داشتن یک نظام بهداشت و درمان کامل و پیشرفته توانسته در این سطح خوب کارهای مربوط به مراقبت و درمان بیماران را انجام دهد. 


نماینده سازمان جهانی بهداشت همچنین خاطر نشان کرد که چین با تدابیر فوق العاده خوبی که برای مقابله کووید19 در پیش گرفته، زمان و فرصتی مناسب را برای پیشگیری و کنترل شیوع این ویروس در اختیار جهان گذاشته است. سازمان جهانی بهداشت از کشورهای جهان خواست با تسریع روند پژوهشهای خود درباره کووید19 اطلاعات بیشتری را درباره این ویروس در اختیار این سازمان قرار دهند.

18 Feb 2020

شی جین پینگ رییس جمهور چین بعد از ظهر سه شنبه 29 بهمن/ دلو، 18 فوریه با بوریس جانسون نخست وزیر انگلستان تلفنی گفتگو کرد. شی جین پینگ ضمن تشکر از همدردی ملکه الیزابت دوم و جانسون درباره مقابله چین با کروناویروس جدید گفت: انگلستان برای مقابله با کروناویروس جدید پشتیبانی مادی در اختیار چین گذاشت که نشانگر دوستی دولتها و ملتهای دو کشور است.
وی تاکید کرد: با تلاش سخت، روند پیشگیری و مهار شیوع بیماری کروناویروس جدید تغییرات مثبتی نشان داده و تدابیر پیشگیری و مهار به نتایج چشمگیری رسیده است. در حال حاضر کار پیشگیری و مهار وارد مرحله کلیدی شده است. ما ضمن تقویت کارهای پیشگیری و مهار، برای کاهش تاثیرات شیوع کرونای جدید تلاش خواهیم کرد. انعطاف پذیری اقتصاد چین بالا است و فضای نیاز داخلی گسترده و پایه صنایع محکم است و از این رو ما اطمینان و توانایی داریم اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی سال جاری را به ویژه وظایف کلیدی ایجاد همه جانبه جامعه نسبتا مرفه و رسیدن به پیروزی در فقرزدایی را تحقق بخشیم.
وی گفت: چین با اندیشه جامعه انسانی با سرنوشت مشترک خود را هم نسبت به امنیت جانی و سلامتی مردم مسؤول می داند، هم مسؤولیت خود را در قبال بهداشت عمومی سراسر جهان اجرا می کند. ما با تلاشهای عظیم به طور موثر از شیوع بیماری کرونای جدید در سراسر جهان پیشگیری کردیم. چین به همکاری با کشورهای دیگر از جمله انگلستان با برخورد باز و شفاف ادامه خواهد داد.
شی جین پینگ تاکید کرد: چین و انگلستان باید از لحاظ راهبردی و با دوراندیشی سیاسی سمتگیری والای توسعه مناسبات خود را مدیریت کنند و ضمن پایبندی بر همکاری با منافع مشترک و چهارچوب برد-برد، بر پایه احترام متقابل، منافع اساسی و نگرانیهای همدیگر را درباره مسائل مهم مد نظر قرار دهند. چین مایل است به اتفاق انگلستان از چندجانبه گرایی و تجارت آزاد دفاع کند و با انگلستان درباره مسایل مهم بین المللی و منطقه ای تبادل نظر کند.
جانسون به نمایندگی از طرف دولت و ملت انگلستان درباره وقوع رویداد کروناویروس جدید با مردم چین ابراز همدردی کرد و از تدابیر همه جانبه و مؤثر چین برای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید و به اشتراک گذاشتن اطلاعات با جامعه جهانی و تلاشهای چین برای پیشگیری از شیوع کروناویروس جدید تقدیر کرد.
وی گفت: انگلستان سرعت و کارآیی چین در مقابله با شیوع کروناویروس جدید را می ستاید و مایل است همچنان از چین پشتیبانی و به این کشور کمک کند. وی ابراز امیدواری کرد که مردم چین با رهبری شی جین پینگ حتماً در مقابله با کروناویروس جدید پیروز می شوند و تاثیر آن را بر توسعه اقتصادی و اجتماعی چین تا پائین ترین سطح کاهش می دهند.
وی افزود: انگلستان از سرمایه گذاری شرکتهای چین در خاک خود استقبال می کند و مایل است در چارچوب ساخت مشترک کمربند و جاده همکاری با چین را افزایش دهد.
18 Feb 2020

3- غرب تمام تمرکز خود را معطوف به اشتباهاتی که در روزهای نخست کشف #کووید19 رخ داد کرده است تا آنچه اندکی پس از آن اتفاق افتاد یعنی واکنش چشمگیر و بی سابقه دولت چین. هیچ دولت دیگری نمی توانست چنین اقداماتی را در این وسعت و با این جدیت انجام دهد. @mariocavolo
1 - 2 - 3 - 4