واردات و خرید کالا از چین

واردات و خرید کالا از چین

فهرست سایت

واردات کالا از چین در کمترین زمان

واردات کالا از چین
واردات کالا از چین

واردات از چین

واردات کالا از چین
همانطور که می دانید امروزه کشور چین جز کشورهای بسیار بزرگ در حوزه تجارت و صادرات و واردات محصولات مختلف به کشورهای گوناگون و سراسر نقاط جهان به حساب می آید.کشور چین با تولید انواع مختلف کالاها نظیر کفش کیف لوازم برقی لوازم آشپزخانه و دیگر موارد توانست احتیاج های مورد نیاز کشور خود را تامین و محصولات دیگر را به کشورهای مختلف صادر نماید.اما ما در این مقاله قصد داریم واردات کالا از چین صحبت کنیم و بگوییم که چگونه این واردات ها انجام می‌شود و هر واردات دارای چه شرایطی است.
وارد کردن محصولات مختلف به کشور چین
از گذشته های بسیار دور تا به امروز یکی از مهم ترین شریک های تجاری کشور ایران چین بوده است و در حال حاضر نیز حجم کالاهای صادراتی و وارداتی بسیار زیادی به کشور ایران اختصاص یافته است.آمارهای سه ماه اول سال ۹۸ در مورد تجار نشان می دهد که کشور چین هم در صادرات و هم در واردات دارای رتبه اول با ایران می باشد به گونه‌ای که در این مدت به میزان10 میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالا از کشور چین وارد کشور ما شده و کمی بیشتر از این مقدار نیز از کشور ما به کشور چین صادر نموده شده است.
در سال‌های گذشته نیز آمارهای منتشر شده از سوی گمرکات جمهوری اسلامی نشان دهنده این است که معمولا دو کشور چین و امارات متحده عربی اولین رتبه ها را در صادرات و واردات کالا به ایران دارند .اما گمرکات در سال ۹۷ نیز نشان دهنده این بودند که واردات کالا از چین نسبت به سایر کشورها با اختلاف چند درصدی بسیار زیاد قرار گرفته است اما کشورهای امارات متحده عربی ترکیه آلمان کره جنوبی ژاپن از جمله کشورهایی می باشد که پس از کشور چین کالاهای خود را به ایران ارسال نموده و در رتبه‌های بعدی آنها جای می گیرند . در هنگام واردات کالا از کشور چین شما باید توجه لازم را نسبت به درست بودن آن ها و همچنین صحیح بودن کشور فرستنده نمایید تا بتوانید یکی از بهترین خریدهای خود را در هنگام خرید در بازارهای ایران یا در هنگام وارد کردن کالا از کشور چین انجام دهید.
چرا باید از کشور چین کالا خریداری کنیم؟
در نظر بعضی از افراد این تفکر وجود داشته دارد که خرید کالاهای چینی هدر رفتن پول به حساب می آید. اما باید بگویم در زمانی که شما کالاهای چینی را خریداری می کنید یک کالای بد و به درد نخور و انتخاب کرده اید ممکن است که دلالان کالاهای بی‌کیفیت کشورهای دیگر را به عنوان کالاهای چینی در بازارهای ایرانی یا سراسر نقاط جهان دیگر بفروشند که مردم در این صورت از نارضایتی هایشان در برابر کالاهای چینی می گویند.
وضعیت واردات کالا از کشور چین
کمتر افرادی در دنیا وجود دارند که تا به حال از محصولات چینی استفاده نکرده باشند یا تا به حال اسم کشور چین به گوششان خورده باشد.در حالت کلی کشور چین جزو کشورهای غول پیکر در برابر ساخت انواع مختلف محصولات می باشد .در این موضوع بسیاری از تاجران توجه شان نسبت به کشور چین جذب شده و هر روز تعداد کسانی که قصد واردات محصولات مختلف از کشور چین به ایران را دارند بیشتر می‌شود .اما مطالبی که در درجه اول شما باید در مورد آگاهی پیدا کنید مطالبی است که بسیار ظریف و حساس هستند که شما اگر این مطالب را بلد نباشید و اقدام به واردات کالا کنید ممکن است با شکست روبرو شد. اما در حالت کلی باید بگویم که در هنگام واردات کالا از کشور یا هرگونه کشور دیگری ممکن است هرگونه ریسک به شما وارد شود یا ضررهای جبران ناپذیری به همراه داشته باشد پس بهتر است قبل از هر گونه واردات کالا از کشوری در مورد ضرر ها و مشکلات آن ها اطلاعاتی کسب نمایید تا دیگر در هنگام وجود مشکلات به وجود نیاید. اما شما می توانید برای جلوگیری از مشکلات احتمالی یا اطلاعات در مورد واردات محصولات است که شرکت علی والا کمک نمایید شرکت علی بابا سالیان زیادیست که تجربه هایی در رابطه با واردات محصولات مختلف به ایران و همچنین صادرات محصولات تولید شده در ایران به کشورهای دیگر کمک‌های بسیار بزرگی به شما کند. کمک‌های چون جلوگیری از مشکلات به وجود آمده یا به حداقل رساندن هزینه ها در هنگام خرید لوازم مختلف و دیگر مواردی که هر کدام از آن ها می تواند کمک های بسیاری به شما انجام دهد.
بهترین کالاها برای واردات از کشور چین شامل چه کالاهایی میباشند؟
کالاهای مهم در تجارت واردات کالا از کشور چین یکی از مهم ترین گزینه هاست .اقدام به واردات کالا از کشور چه میکنید ممکن است کالاها را به صورت جزئی کشور کنید یا به صورت عمده وارد کردن کالاهای جزئی برای کشور ما بسیار نیاز است. اطلاعات منتشر شده از سوی وب سایت اتاق بازرگانی تهران لیست کالاهای وارد شده به ایران به صورت جزئی در موارد زیر خلاصه شده است.
 قطعات و ماشین آلات و دستگاههای صنعتی لوازم جانبی اتومبیل ها کاغذ لوازم جانبی کامپیوتر موبایل لپ تاپ مواد اولیه شیمیایی معدنی قطعات ساختمان و لوازم خانگی که هر کدام از آنها در حوزه خود می‌توانند کمکهای فراوان به تولیدکنندگان کنند.
در این حالت در زمانی که شما اقدام به واردات محصولات می‌کنید باید شرکت‌هایی را به عنوان پشتیبان برای خود انتخاب نمایید تا بتوانیم با مشکلات روبرو شوید. انتخاب یک شرکت درست کمک های فراوانی را به شما می کند و ممکن است به مشکلات بسیاری زیاد در هنگام واردات کالا از چین برایتان پیش اید .اما در این صورت شما می توانید از شرکت علی والا برای واردات محصولات خود کمک بگیرید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.
وارد جزئی از کشور چین شامل چه کالاها و محصولاتی می باشند؟
 اگر محصولات ذکر شده دیدین متوجه خواهید شد که بخش عظیمی از واردات کالا از کشور چین جز کالاهای جزئی به حساب می‌آید. اما واردات جزئی از کشور چین به میزان قابل توجهی در کشورمان مشاهده می شد.افراد بسیار زیادی امروزه وجود دارند که در زمینه واردات و مصرف جزوه به ایران فعالیت‌های بسیار زیادی انجام می‌دهند که این فعالان اقتصادی هستند که به منظور پوشش دهی نیازهای خاص مصرف‌کنندگان و مردم وارد کار شدند اما برخی از محصولات جزئی عبارت است: از وسایل موبایل و جانبی کامپیوتر قطعات و لوازم پلاستیکی وسایل مورد نیاز برای خیاطی کاغذ دیواری و مواد مشابه انواع وسایل روشنایی و لعاب انواع شیر و اتصالات لوله کشی مهر و پیچه و دیگر موارد هر کدام از آنها می تواند کارایی های بسیار زیاد در خانه های امروزه و بخصوص در کشور ما داشته باشد در زمان مصرف کنندگان این محصولات را می خرند می‌توانند با خیال راحت آنها استفاده کنند زیرا این محصولات ساخته شده در کشور چین می باشند که بسیاری از افراد طرفدار محصولات چینی هستند.
حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات کالا از کشور چین؟
این سوال جز پرتکرار ترین سوالات در حوزه واردات کالا از کشور چین به حساب می‌آید بسیاری از افراد این طرز فکر را دارند که تا به حال قیمت مشخص و سرمایه کاملی در مورد واردات محصولات از کشور چین به ایران مشخص شد. اما در پاسخ به این سوال باید بگویم که تا به امروز هیچ گونه سرمایه مشخص درستی در مورد واردات کالا از کشور چین نشده که در این صورت باید بگویم در زمانی که افراد می‌خواهند اقدام به واردات کالا کنند باید سرمایه بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند تمامی هزینه‌های تحمیل شده را پرداخت نماید اما در راستای واردات کالا از کشور چین ممکن است هزینه های بسیار برگردن شما اضافه شود در این حالت شما باید توجه و دقت زیادی را صرف نمایند و با ما مشاوره متخصصان یک شرکت در این زمینه مشاورت کنید. یکی از این شرکت‌ها شرکت علی والا است که می‌تواند کمک های بسیاری در زمینه مشاوره با متخصصان به شما ارائه دهند و بتوانند بهترین گزینه‌ها را برای وارد کردن کالا برای شما به وجود آورد. اما باید در زمانی که می‌خواهد اقدام به واردات کالا از کشورهای مختلف کنید ریسک بالایی را باید بپذیرید و ممکن است در این راه با شکست مواجه شوید که ضررهای هنگفتی به شما وارد شود و توجه داشته باشید که یک تاجر بیشتر از سرمایه دارایی خود باید باید به اعتماد خود نسبت به دیگر افراد اعتماد کند تا بتواند به راحتی محصولات مرد دلخواه را از کشور چین وارد ایران نمایند.
هزینه های واردات از چین شامل چه هزینه هایی می شوند؟
در زمانی که شما اقدام به واردات کالا از کشور چین می کنید ممکن است هزینه های مختلف بر گردن شما تحویل شود شما در این صورت با داشتن تجربه و همچنین مشاوره می‌توان از این هزینه‌ها با حداقل خرج کرد ها برسانید .اما هزینه های وارد شده برای واردات کالا از کشوری به شرح زیر می باشد: قیمت کالای خریداری شده در کشور مبدا یا همان کشور چین. هزینه‌هایی که برای بازرسی کالا انجام می‌شود.
 هزینه‌های مربوط به گمرک ثبت سفارش و تخصیص ارز ها هزینه های مربوط به حمل و نقل هزینه های مربوط به حمل و نقل انبارداری از نوع مربوط به ترخیص کالا .
اما یکی ازدیگر گزینه ها هزینه بیمه بار است از زمانی که شما از هزینه بیمه برای کالاهای خود استفاده می‌کنید می‌توانید از خسارات جبران ناپذیر برای کالاهای خود جلوگیری نماید در واقع گاهی برخی از این هزینه ها مشمول تخفیفات و برخی از آنها معاف می‌شوند که می توان هزینه نهایی شما را تحت تاثیر زیادی قرار بدهند در این صورت نوع کالایی که می‌تواند در ردیف کالاهای تخفیفی قرار بگیرند بسیار است پس بهتر است در زمانی که می‌خواهید به دنبال واردات کالا از کشورهای دیگر کشورها بروید اول نگاهی به سرمایه خود و هزینه های کلی بیندازید تا پس از آن با مشکلات مختلف روبرو نشوید.
مزایای واردات کالا از کشور چین
همانطور که میدانید در زمانی که تجاردر مورد حوزه واردات محصولات به کشور ایران اطلاعاتی را کسب می‌کنند در مورد مزایای این کار نیز باید اطلاعاتی را کسب نماید که ما در این قسمت می خواهیم در مورد آنها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.
محصولات منحصر به فرد
همانطور که میدانید کشور چین جزو کشورهایی است که همیشه در خلاقیت و نوآوری در رتبه اول قرار داد و از زمان قدیم تا حال این کشور خلاقیت و نوآوری های بسیار زیادی را بر روی محصولات تولیدی خود انجام می دهد تا بتواند افزایش مشتریان خود را به چشم ببیند.
قیمت بسیار پایین کالاها
در واقع همان طور که می دانید در کشور چین به دلیل ارزان بودن نیروی کار قیمت کالاها نیز به شدت ارزان است. این مسئله امتیاز بزرگی برای کشور چین به حساب می‌آید تا بتوان محصولات خود را با قیمت کم اما سود دهی بالا به فروش برساند اما به غیر از آنها کشورهای وارد کننده نیز سود های بسیار زیادی را به دست می اورند.. زیرا می توانند با قیمت مناسب در کشور خود به فروش برسانند.
رشد بسیار سریع کسب و کار شما
در زمانی که شما می خواهید واردات کالا از کشور چین را آغاز نمایید یک فرصت به قوه برای شما به حساب می‌آید که شما می‌توانید از شرکت‌های مختلف برای به پایان رساندن این فرصت و به دست آوردید و سود بسیار زیاد استفاده نمایید که یکی از این شرکت‌ها شرکت علی والا می باشد در واقع شما با وارد کردن کالاهای مختلف از کشور چین می توانید رشد سریع در کسب و کارهای تان ببینید و با کمک گیری از شرکت های واردات و صادرات هزینه‌های مصرفی خود را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید.
کالاهای با کیفیت
بسیاری از افراد این تفکر را دارند که کشور چین جز کشورهایی به حساب می‌آید که محصولات خود را بسیار به درد نخور تولید می‌کند اما در جواب این تفکر باید بگویم که کشور چین همیشه سعی داشت تا محصولات خود را در بهترین حالت ممکن به کشورهای دیگر و سراسر نقاط جهان ارسال نمایید. اما طیف وسیعی از کیفیت‌ها را در خود جای داده‌اند بنابراین شما می توانید نسبت به کیفیت بالا و قیمت پایین محصولات را با اطمینان کلی خریداری نمایید .
مشاوره برای واردات کالا از کشور چین
امروزه قوانین و مقررات جاری کشور چین در حال تغییر می باشد و این مسائل ممکن است بر روی واردات کالا از چین تاثیر های بسیار زیادی بگذارد و همچنین شرایط فرهنگی سیاسی و اقتصادی کشورشان به گونه‌ای طراحی شده که باید توانایی و مهارت های مختلف داشته باشد تا بتواند محصولات را از کشور چین خارج کنید. در این صورت تمامی تاجر فعال در این زمینه نیازمند مشاوره هایی هستند تا با کمک آنها بتوانند روش‌های مختلف را در این را به عمل آورند .سفارتخانه و کنسولگری های می باشند که چندین کنسولگری بر رایزن بازرگانی ایران در استان‌های مختلف چین در خدمت تمامی تجار هستند تا بتوانند برای مشکلات آنها با آنجا مراجعه کننده به مراکز مشاوران بسیار با تجربه و خبره دارند.که می‌تواند در این زمینه تجربه های زیادی را در اختیار شما قرار دارد در واقع این مراکز شامل سفارت ایران در پکن کنسولگری ایران در شانگهای رایزن بازرگانی ایران در شانگهای و دیگر موارد استفاده بعدی شرکت های مشاوره صادرات و واردات هستند که این شرکت‌ها به منظور کمک شما در واردات محصولات به وجود آمدند.
چرا ما از کشور چین محصولات را وارد ایران می کنیم؟
چین یکی از کشورهای تجاری به بزرگ به حساب می‌آید بیشترین درآمد این کشور از تولید مواد مختلفی چون پوشاک مواد غذایی و همچنین صادرات آنها به کشورهای دیگر و سراسر نقاط جهان به حساب می آید.سالیان بسیار زیاد است که واردات کالا از کشور چین به ایران در حال انجام است که این محصولات در کیفیت های متفاوت برای رفع نیاز تمامی اقشار جامعه ما به وجود آمده است.کالا هایی مربوط به کارهای گرانقیمت ایرانی چون لوازم الکترونیکی کفش و لباس می باشد که با توجه به اینکه فرهنگ ایرانیان نسبت به فرهنگی چینی ها بسیار نزدیک هستند می‌توانند این موارد را به راحتی از کشور چین وارد ایران نمایند.در این واردات کالا از کشورهای چین بسیار آسان تر خواهد شد در واقع شما نیز می توانید با مراجعه به بازرگانی های معتبر اقدام به همکاری با آنها با کنید برای اینکه بتواند آشنایی های لازم را در مورد واردات پیدا کنید بهتر است در ادامه مقاله را با ما همراه باشید.
کالاهای پرسود در کشور چین
امروز واردات کالا از چین جزو پرسودترین درآمد در دنیا به حساب می‌آید که یکی از این محصولات کفش است. مواد مورد نیاز برای تولید کفش در ایران چرم مصنوعی چرب طبیعی پاشنه نخ کفش دور دوزی می باشد که در ایران قیمت بسیار بالایی به همراه دارند به همین دلیل بسیاری از افراد کفش های چینی را ترجیح می‌دهند تا با ورود به کفش های چینی به ایران بتواند قشرهای کم درآمد نیز این محصولات را خریداری نمایند و پیشنهاد می کنیم که به بازرگانی علی والا مراجعه کنید تا بتوانید با کمک گیری از این بازرگانی با مشکلات مختلف در هنگام واردات روبرو شوید ان ها را رفع کنید.امروزه افراد هر ساله یک بار لوازم صوتی تصویری یا هر مورد دیگری را خریداری می‌کنند و به همین دلیل بسیاری از افراد برای واردات از چین لوازم صوتی تصویری گوشی تلویزیون تبلت لپ تاپ و دیگر موارد را انتخاب می نماید در واقع امروز واردات تلویزیون های منحنی به نسل جدید می باشد که بسیاری از افراد توجه ایشان نسبت به تلویزیون های مدرن با طراحی های جدید بیشتر جلب می شود.
خرید از چین بدون واسطه
همانطور که میدانید کشور چین یکی از کشورهایی است که رشد اقتصادی بسیار بالایی را در چند دهه اخیر داشته و این موضوع باید حدود ۹۰ درصد از کالاهایی که در جهان تولید و صادر می‌شوند در کشور چین ساخته می شود. از همین رو واردات کالا از کشور چین می تواند برای بسیاری از تجار یا چه کشور چین پرسود باشد البته برای اینکه بتوانند از وارد کردن کالاهای چینی به بازار های مختلف سودی را به دست آورد باید خرید بدون واسطه از کشور چین را انجام دهند تا بتوانند مبلغ را تا حد امکان پایین بیاورد در این صورت به راحتی می‌توان با کم کردن هزینه‌ها بر سرشکن کردن هزینه زیاد در این راه درآمد بسیار خوبی را از واردات کالا از کشور چین به دست آمد.اما شما می توانید از شرکت‌های بازرگانی مختلف برای برداشتن واسطه ها کمک بگیرید که از این شرکت‌ها شرکت علی والاست که سالیانه می‌تواند سود بسیار خوبی را برای شما به دست آورد و در آخر مبلغی را به عنوان حق‌الزحمه برای خود بردارد. در واقع در زمانی که شما از شرکت بالا کمک می‌گیرید دارید بسیاری از مشکلات پیش رو را حل میکنید یا بر عهده کس دیگر می گذارید.
مشکلات منبع یابی کالاها
در زمانی که شما اقدام به واردات محصولات میک کتید نیازمند منبع یابی کالا هستید تا زمانی که در جستجوی منابع تولیدی و مراکز خرید به منظور یافتن کالاها و محصولات بسیار ارزان قیمت و کیفیت بالا هستید بتوانید به راحتی آن مکان ها را پیدا کنید در این مرحله در واقع یکی از مراحل برای شروع تجارت یا واردات کالا از کشور چین به حساب می‌آید .که این مرحله بسیار ساده به حساب نمی آید و در این فرآیند در گیرات مختلف و سرگرمی هایی برای شما ایجاد خواهد شد تا بتواند این قسمت را پشت سر بگذارید.
در آخر شما باید بدانید که با کمک گیری شرکت بازرگانی علی والا می توانید بخشی از کارها را بر عهده این شرکت بگذارید تا دیگر مشکلات در مورد واردات نداشته باشد. درواقع شما با یک شرکت بازرگانی در مورد واردات کالا همکاری می کنید می توانید با کمک این شرکت از این شرکت ها هزینه های خود را به حداقل برسانید و همچنین محصولات بهتری نسبت به محصولات حال حاضر در بازار چین خرده نمایید. در مورد واردات کالا از کشور چین باید بگوییم که همان‌طور که می‌دانید ما در این مقاله در مورد این موضوع صحبت کردیم و گفتیم که کالاهای کشور چین جزو بهترین کالاها در دنیا به حساب می‌آید که بسیاری از کشورها به غیر از کشور ایران از این محصولات برای محصولات بزرگ و وسیع استفاده می‌کند.

خرید کالا از چین

واردات کالا از چین
واردات کالا از چین

واردات از چین

خرید کالا از چین
همانطور که می دانید امروزه کشور چین جزو کشورهای تولید کننده بسیار بزرگ در جهان شناخته می‌شود که سالیان محصولات مختلفی را به سراسر نقاط جهان ارسال می‌کند یکی از این کشورها کشور ایران است که با خرید کالا از کشور چین نیازهای سالیانه خود را تامین می‌کند. اما ما در این مقاله قصد داریم در مورد خرید کالا از کشورش صحبت کنید و بگویید چه راه هایی برای خرید این کالاها در ایران وجود دارد.
واردات کالا از کشور چین به ایران
امروزه در جهان شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که تاکنون با کالای چینی برخورد نکرده باشد یا کالاهای چینی را نخریده باشد. امروز در واقع کشور چین به کشورهای عظیم در مورد صادرات محصولات مختلف تبدیل شده و به تمامی کشورهای دنیا محصولات خود را از کشور چین وارد می‌کنند. در واقع خرید از چین در تمام دنیا هر روز در حال افزایش و گسترش می باشد که این غول عظیم تجاری توانسته بازارهای بسیار زیاد در جهان را به نام خود ثبت کند.
چرا باید از کالاهای مان را از کشور چین خریداری کنیم؟
شاید امروزه بعضی از افراد این تصور را داشته باشند که کالاهای چینی جز به درد نخور ترین کالاها در بازار به حساب می‌آید اما کارایی بسیار وسیعی را در بازار شامل می‌شود و کیفیت آن ها نیز متناسب با بازار تنظیم شده است. اما در بعضی از موارد ها برخی از افراد به دلیلارزان بودن کالاهای چینی این کالاها را بی کیفیت می‌دانند و آن ها را جزو دسته های پایین بازار قرار می‌دهند. اما در بعضی از زمان ها ممکن است دلالان بازار کالاهای دیگر کشورها که کیفیتشان نسبت به کشور چین کمتر است به جای که کالاهای چینی در ایران بفروشند که این کار موجب نارضایتی بسیاری از مشتریان یا افراد در هنگام خرید کالاهای چینی شده است. در حقیقت علت اصلی و درست ارزان بودن کالاهای چینی کیفیت پایین آن ها نمی باشد در واقع در کشور چین به دلیل پایین بودن نیروی کار قیمت نهایی محصولات نسبت به دیگر کشورها کمتر دیده می‌شود و به هر حال محصولات این کشور با کیفیت بسیار عالی در سراسر نقاط جهان به فروش می‌رسد که اگر شما به تازگی اقدام به خرید کالا از کشور چین کردید یا قصد خرید کالا از کشور چین را دارید بهتر است از شرکت های پشتیبانی کمک گیری کنید تا بتوانید یکی از بهترین واردات را در این راه تجربه نمایید.
حداقل سرمایه ما برای واردات کالا از کشور چین
تا به امروز سرمایه مشخص و دقیق از سوی شرکت های بازرگانی برای واردات کالا از کشور چین اعلام نشده. در زمانی که شما میخواهید یک کالا را وارد کشور نماید باید به این نکته توجه کنید که حتی اگر بخواهید با کمترین سرمایه خود مراحل خرید کالا از کشور چین را پشت سر بگذارید احتمال ریسک های بسیار زیادی در این راه برای شما وجود دارد که شما باید این ریک ها را در نظر داشته باشید در هر زملنی که میخواهید اقدام به خربد کالا از چین کنید ممکن است با شکست بسیار بزرگ مواجه شود که اصلا جبران پذیر نخواهند بود که شما باید خود را برای این نوع حالت ها آماده کنید. در این راستا در راه خرید کالا از کشور چین شما باید دقت زیادی را صرف کنید و مشاوران و متخصصان بسیار خوب و خبرهمشاوره هایی را در این راه دریافت نمایید تا بتوانید یک واردات خوب و به صرفه را پشت سر بگذارد اما باید توجه داشته باشید که یک تاجر بیش از آن که سرمایه مالی خود را در نظر داشته باشد اعتبارش در بین جامعه و بازار مهم است. اعتباری که شما در بازار کسب و کار به دست می‌آورد می‌تواند از بیشتر مشکلات جلوگیری نماید اما در زمانی که شما در بازارهای یک چینی یا ایرانی اعتباری نداشته باشید به هیچ عنوان نمی تواند محصول بسیار خوب و باکیفیتی را خریداری کنید یا خرید کالا از کشور چین را انجام نمایید.
مراحل واردات کالا از کشور چین
مراحل بسیار زیاد و دشواری برای خرید کالا از چین وجود دارد که شما باید این مراحل را پشت سر بگذارید تا بتوانیم محصولات را وارد کشور کنید اما ما در اینجا می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم و درباره مراحل آن ها اطلاعاتی را به شما شرح دهیم.
مرحله اول برآورد کیفیت و میزان سرمایه خود به منظور شروع کردن تجارت با کشور چین
اولین و مهمترین نکته ای که برای شروع هر تجارت شما نیازمند هستید سرمایه مادی شما می باشد شما در درجه اول باید مشخص نماید که آیا دارای شرایط خوب برای آغاز تجارت هستید یا نه یا باید بدانید برای میزان کالا و چه نوع کالای قصد واردات از کشور چین دارید. در واقع برای تشخیص این مسائل باید نرخ کالای مورد نظر را در کشور چین بررسی نماید و تمامی هزینه هایی که باید در هنگام این راه پرداخت را حساب کنید هزینه های مورد نیاز این مسئله باید بررسی شود که آیا میزان سرمایه شما پوشش دادن تمامی این هزینه ها کافی می باشد یا خیر کافی نمی باشد.این نکته در این قسمت بسیار مهم است که میزان و حجم خرید کالا از کشور چین در نظر داشته باشید چون. شما باید آن میزان را انتخاب نمایید اما قبل از انتخاب هر گونه محصولی بهتر است در مورد آن محصول اطلاعاتی را کسب نماید یا محصولی از شرکت تولید کننده دریافت و در مورد آن اطلاعاتی را کسب نمایید
مرحله دوم یا بررسی تقاضای بازار و مجاز با کالاها برای واردات آن ها
در مرحله دوم شما باید بررسی های لازم را برای انتخاب و واردات کالا انجام دهید و بدانید که چه کالاهایی انتخاب کنید تا تقاضای بازار بر روی آن ها زیاد است و همچنین باید در نظر داشته باشید که اگر یک واردکننده جدید می باشید و برای اولین بار در این راه می خواهید فعالیت کنید برای شروع این کار نباید به دنبال محصولات پرطرفدار در بازار را انتخاب کنید زیرا می تواند به این هدف شما را شکست دهد. باید برای نخستین بار محصولاتی کهتقاضای اصلی بازار نیست را انتخاب کنید یه نمونه از این حالت می تواند کاغذ باشد. شما مجبورید برای سود بالا میزان بیشتری از کالاها را وارد کشور نماید و در این صورت هزینه حمل و نقل و شما به مراتب بیشتر خواهد شد که می‌تواند برای شما هزینه بر باشد از نظر ما زمانی که میخوای خرید کالا از کشور چین را آغاز نمایید بهتر است که از کارهای کم هزینه شروع کنید. در این حالت پیشنهاد ما برای شما در هنگام واردات از چین انتخاب محصولات بسیار خوب و مصرف روزانه مردم باشد محصولاتی که معمولاً مردم در روز از آن ها استفاده می کنند می توانند بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که یکی از مهمترین آن ها در تجارت است
همچنین شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که آیا کالایی را که قصد وارد کردند آن در کشور دارند مجاز می باشد یا خیر در این صورت کالاهایی معمولاً در کشور ما غیر مجاز هستند که شما نمی توانید این کالاها را از کشور یک دیگر کشورها خریداری کرده و وارد کشور نشود و در این زمان هنگام خرید انواع کالاها از کشورهای مختلف بهتر است به این نکات توجه نمایید
مرحله سوم انتخاب فروشنده ای درست
ما باید نسبت به گزینش فروشنده ها اقدام نمایید و فروشنده ها معمولاً به تولیدکنندگان مونتاژ کنندگان و انواع دیگر تقسیم می‌شود. که شما باید بدانید محصول مورد نظرتان در کدام قسمت تولید خواهد شد برای گزینش فروشنده می‌تواند راه های مختلفی را تست کنید در واقع شما می توانید به طور مستقیم از سایت های گوگل در مورد این شرکت ها اطلاعاتی را کسب نمایید.
یکی دیگر از روش ها برای یافتن فروشندگان یا تامین کنندگان از طریق تجارت با کشور چین می‌تواند شهرک های صنعتی آن کشور به حساب ایند هر سال نمایشگاه های مختلفی در این کشور چین برگزار می‌شود که شما می‌توانید با سفر کردن به این کشور اطلاعات بسیار زیادی را در مورد محصول مورد خرید کالا از کشور چین کسب نمایید و به راحتی محصولات خود را در مدت زمان کم خریداری نماید در واقع این نمایشگاه‌ها محصولات بسیار عالی و با کیفیت خود را به فروش می گذارند که بسیاری از تاجران همه ساله ازاین نمایشگاه دیدن می کنند. از این نمایشگاه دیدن می کنند
مرحله چهارم بررسی مشخصات فنی و لیست قیمت های محصولات
کالای مورد نظر را به شخص تولید کننده سفارش داده و لیست قیمت اصلی را از آن ها دریافت نمایید پیشنهاد می شود قبل از آنکه شما تولید کننده اصلی خود را انتخاب کنید به بازار اصلی چین سر بزنه و در مورد خرید کالا از کشورشان اطلاعاتی را به دست آورد همچنین بهتر است انواع قیمت های این محصول مورد نظر خود را پیدا کنید و در هنگام خرید اگر تولید کننده اصلی قیمتی را به شما بالاتر ارائه داد بتوانید با ارائه دادن و قیمت را به سطح متوسط یا دلخواه بکشانید. همچنین بهتر است در زمانی که شما اقدام به سفارش محصول میکنید یک نوع از محصولات را به عنوان تست کیفیت دریافت نمایید تا بتواند کیفیت آن محصول را از نظر استانداردهای جهانی تست کنید.
منطقه پنجم دریافت پیش فاکتور و ارسال حواله
بعد از توافقات لازم شما باید پیش فاکتور را دریافت کرده و مقداری از مبلغ را به صورت یوان یا دلار هوالا و ان را پرداخت نمایید تا تامین کننده اقدام به تولید و آماده‌سازی کامل کالاهای شما کند.
مرحله ششم بررسی اطلاعات گمرکی و شرایط واردات کالاها
اینجا نیاز است تا شما تمامی قوانین گمرکی را بررسی کنید و هزینه‌های آن را بپردازد در این رابطه شما اقدامات لازم را برای رساندن واردات خود انجام دهید که بهتر است در اینجا از یک شرکت واردات صادرات کمک بگیرد تا بتوان در هنگام خرید کالا از کشور چین به راحتی مشکلاتتان را رفع نمایید یکی از شرکت‌های شرکت علی والا است که می‌تواند کمک های بسیار زیادی در این حوزه به شما ارائه دهد و همچنین با داشتن تجربه های بسیار زیاد به راحتی محصولات مختلف را از کشور چین به ایران وارد نمایید.
مرحله هفتم
در واقع مراحل انتهایی شما مواردی چون ثبت و سفارش را در وزارت بازرگانی و همچنین دریافت مجوزهای اولیه هماهنگی‌های حمل و نقل کالا با اسب بازرگانی و ترخیص کالا از گمرک می باشد باید در نظر داشته باشد که هزینه ها و حقوق های عوارض گمرکی و دیگر هزینه‌ها بر عهده شماست که در هنگام ترخیص کالاهای شما باید تمامی این هزینه‌ها را پرداخت نمایید تا بتوانند محصولات خود را از گمرک خارج کنید در این صورت خرید کالا از کشور چین برای شما به اتمام است و می‌تواند به راحتی این محصول را در بازارهای ایران به فروش برساند و سود بسیار زیادی را در این را به دست آورید.
مزایای واردات کالا از کشور چین و خرید آن ها
همانطورکه می دانید امروزه خرید کالا از کشور چین دارای مزایای مختلفی است که ما در اینجا می خواهیم در مورد آن ها نکاتی را به شما ارائه دهیم تا بتوانیم در هنگام انتخاب کشور مناسب برای واردات یکی از بهترین کشورها را انتخاب نمایید.
محصولات منحصر به‌فرد
 تولید کنندگان چینی همیشه در حال ساخت و نوآوری‌های جدید در محصولات خود هستند که سعی دارند محصولات خود را با شکل و رنگ های جدید به بازار ارائه دهد که این می تواند تعداد مشتریان کشور چین را به شدت افزایش دهد
قیمت های عالی 
 همانطور که می دانید قیمت کالاهای چینی بسیار پایین است و دلیل آن نیز ارزان بودن نیرو کار آن ها به حساب می‌آید که این مسئله می‌تواند امتیاز بسیار بزرگی برای کشور چین به حساب آید تا بتوانند سود بسیار خوبی را به دست آورد اما بعد از کشور چین شما در هنگام خرید کالا از کشوری می‌تواند سود بسیار زیادی را در این باره به دست آورد و محصول را با قیمت پایین خریداری کرده و در بازار با قیمت مناسب بفروش برسانید.
کالاهای با کیفیت
بسیاری از افراد این گمان را دارند که استفاده از کالاهای چینی می تواند برایشان بسیار ضرر آور باشد-زیرا محصولات چینی در تفکر آن ها محصولی بی کیفیت و هستند که شما نمی‌توان آن ها را بخرید ولی همانطور که می‌دانید کالاهای چینی جز با کیفیت ترین های بازار ها در جهان به حساب می‌آید که شما می توانید با خیال راحت این محصولات را از کشور چین خریداری نمایید.
وضعیت واردات کالاها از کشور چین به ایران
همانطور که میدانید کشور چین سالیانه بسیار زیاد است که شریک تجاری ایران محسوب می‌شود و حجم زیادی از واردات و صادرات بین دو کشور در جریان است. اما آمار سال ۱۳۹۰ نشان‌دهنده این است که حدود ۱۰ میلیارد دلار حجم واردات از کشور چین در گمرک ایران وجود دارد که این حجم بسیار بالا نشان دهنده روابط بسیار خوب تجاری بین دو کشور ایران و چین می‌باشد. در سال‌های گذشته آمارهای مختلفی از سوی گمرکات ایران منتشر شده که نشان دهنده این است که کشور چین کشور امارات متحده عربی کشوری هستند که بیشترین صادرات را به ایران دارند و جایگاه بعدی آن ها را آلمان ترکیه و کره جنوبی ژاپن و دیگر موارد پر می‌کند که سالیانه محصولات مختلف شان را در انواع مختلف به ایران عرضه می‌کند. اما خرید کالا از کشور چین می توان یکی از بهترین گزینه ها برای تجار هرید مالا از چین است . تجار در واقع توجه شان نسبت به کشور چین جلب شده و دوست دارند که تجارت به کشور چین را آغاز کنند که ما به این کار نیز آن ها را تشویق می‌کنیم. اما در زمانی که آن ها به دنبال یک شرکت بسیار خوب برای همکاری در مورد واردات و صادرات محصول هستند و شرکت علی والا را به آن ها معرفی می‌کنیم تا بتوانند به طور راحتی محصولات را با کمک این شرکت دارای تجربه بسیار زیاد در این راه هست وارد کشور و سود بسیار خوبی را به دست آورد.
واردات جزع کالاها به کشور چین شامل چه کالاهایی هستند؟
 در زمانی که نگاهی کوتاه به محصولاتی که در هنگام خرید کالا از کشور چین بیمدازید متوجه خواهید شد که بخش عظیمی از محصولات وارداتی به کشور ایران به صورت عمده وارد می‌شوند اما در کشور ما می تواند نیاز های بسیاری از افراد را به صورت جزعی رفع نمود بسیاری از تجارکه در زمینه واردات محصولات را وارد میکنند جز فعالان اقتصادی به حساب می ایند که این حالت وجود نیازهای خاص مصرف کنندگان در ایران را رفع می کند اما برخی از محصولات در کشور به صورت جزئی چون قطعات و لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر قطعات و لوازم پلاستیکی لوازم و کاغذ لوازم خانگی انواع وسایل روشنایی و لامپ‌ها پارچه و انواع مختلف و دیگر که هر کدام از آن ها به صورت جزئی وارد کشور می شه می توانند نیاز های بسیاری از افراد جامعه را برطرف کنند.
انجام مشاوره هایی برای واردات کالا از کشور چین
کشور چین دارای قوانین و مقرراتی است که هر روز در حال تغییر می باشد و مسائل ممکن است در هنگام خرید از کشور بسیار بر روی تجارت ها تأثیر بگذارد . در واقع شرایط فرهنگی سیاسی اقتصادی و دیگر موارد کشور چین به گونه ای می باشد که باید توانایی و مهارت های مختلفی داشته باشد تا بتواند واردات را به صورت عمده و جزئی از کشور چین انجام دهد حضور فعالان در این زمینه نیازمند مشاوره های مختلفی می باشند تا بتوانند به چندین روش محصولات خود را وارد کشور نماینده.برای مثال سفارت خانه ها و کنسولگریها که کنسولگری فراز بازرگان در کشور چه در استان های مختلف آن وجود دارد که شما می تواند با وجود مشکلات به این مراکز مراجعه نمایید در حالت کلی این مراکز شامل سفارتخانه‌های در پکن کنسولگریهای ایرانی در شانگهای راهزن بازرگانی ایران در شانگهای کنسولگری ایران در گوانگجو و دیگر مکان ها هستند که آماده اند تا خدمات مختلف به شما تجار عزیز ارائه دهند.
واردات محصولات پرسود از کشور چین
یکی از مهم‌ترین کالاهایی که در هنگام واردات محصولات و خرید کالا از کشور چین توجه بسیاری از تجار را جلب کرده است کفش آن می باشد امروز مواد مورد نیاز برای تولید کفش از جمله چرم های مصنوعی چرم های طبیعی پاشنه کفش آو نخ کفش دوزی می باشند که در ایران قیمت بسیار بالایی را به همراه دارند به همین دلیل بسیاری از افراد کفش های چینی را به کفش های ایرانی و تولید شده در ایران ترجیح می‌دهند. در حالت کلی بسیاری از قشرهای جامعه وجود دارند که توانایی خرید محصولات و کفش های ایرانی را ندارند که به کفش های چینی رو می‌آورند بسیاری از افراد در هنگام خرید کالا از کشوری که نیازمند شرکت های واردات و صادرات هستند تا بتوانند به راحتی کفشهای موارد نظرو دیگر محصولات را وارد کشور ما کنند . یکی از این شرکت‌ها شرکت بازرگانی علی بالا می باشد که تجربه بسیار زیادی در موضوع واردات کالا از کشور چین دارد و می‌تواند کمک های بسیار زیادی در این باره به شما ارائه دهد به طور میانگین افراد هر ساله یک لوازم صوتی و تصویری خود را مجدداً خریداری می‌کند و قبلی را دور می‌اندازند و تصویری اقدام می‌کنند که امروز نیز می‌تواند با این کار نیاز های بسیاری از اقشار جامعه را تامین کنند. اما یکی دیگر از گزینه لباس مناسب در هنگام خرید کالا از کشور چه لباس هایی می باشد توجه بسیاری از افراد جامعه را به خود جلب کند در واقع در زمانی که تجاری اقدام به خرید یا واردات لباس از کشور چین به ایران می‌کنند بسیاری از افراد ایرانی توجه شد نسبت به این لباس‌ها جهت می‌شود و این لباس‌ها را خریداری می‌کنند و در مجالس مختلفاستفاده می کنند.
اما در آخر باید بگویم که در هنگام خرید کالا از کشور چین ماه باید به نکات بسیار مختلف زیر توجه نمایید تا بتواند یک واردات درست و کامل را انجام دهید اما بعد از آن بهتر است از شرکت علی والا که ما در این مقاله از آن معرفی کردیم استفاده کنید تا بتوانید به راحتی محصولات جزئی و عمده را به کشور وارد کنید. در هنگام خرید کالا از کشور چین بهتر است از تامین کنندگان اصلی محصولات را خریداری نمایید تا بتوان هزینه ها را تا حد بسیار زیادی پایین و بیاورید و سود بسیار زیادی در این راه کسب کنید. همچنین بهتر است در زمانی که می خواهید اقدام به خرید کالا از کشورهای چین کنید از افراد با تجربه و خبره اطلاعاتی را کسب نمایید تا بتوانید یک واردات عالی و مقرون به صفحه را تجربه نمایید.